Speleoronilačka vježba u Bilobrkovoj pećini
Ovi uvjeti omogućili su speleoroniocima izvođenje vježbe u otežanim uvjetima, jer u stvarno spašavanju uvjeti nikada nisu idealni.
Tijekom vikenda 11. i 12. siječnja držana je speleoronilačka vježba u Bilobrkovoj pećini nedaleko od Aržana kod Imotskog. Organizator vježbe bio je Petronije Tasić iz Stanice Split, a na vježbi su sudjelovali HGSS speleoronioci iz cijele Hrvatske. Izvođenje vježbe fotografski popratio je Dražan Mimica. Logističku pomoć su nam pružili članovi HGSS-a Sinja i Imotskog.
Speleološki objekt u kojem je održana vježba bio je odabran zbog sifon 40 metara dugog i 7m dubokog tako da su timovi speleoronioca s unesrećenim u nosilima mogli nekoliko puta roniti kroz sifon sifon i na taj način vježbati.
Pristup speleološkom objektu je jednostavan što je omogućilo relativno lagan transport ronilačke i ostale spašavateljske opreme do sifona. Sifon u kojem se provodila vježba na svojem ulaznom dijelu ima naslage mulja na dnu što je uzrokovalo potpuno zamućenje u tom dijelu, a na dva mjesta se sifon sužavao te je prolazak nosila sa pratiocima bio otežan.
Ovi uvjeti omogućili su speleoroniocima izvođenje vježbe u otežanim uvjetima, jer u stvarno spašavanju uvjeti nikada nisu idealni.