intranet.hgss.hr Hrvatska gorska služba spašavanja › Novosti › Na području Vukovija s drveta spašen paraglajder

Na području Vukovija s drveta spašen paraglajder

Danas poslijepodne članovi HGSS Bjelovar uspješno su odradili akciju spašavanja paraglajdera koji je zapeo u krošnjama stabala.

U subotu, 2. ožujka oko 13.30 sati na dežurni telefon HGSS Stanice Bjelovar došla je dojava da je paraglajder prilikom polijetanja pao u šumu te ostao visjeti u krošnjama stabala. Nesreća se dogodila u 60 kilometara udaljenom mjestu Vukovije, općina Đulovac.

Prema dobivenim informacijama radilo se osobi koja srećom nije ozlijeđena, ali se nalazi na visini od oko 25 m. Odmah po dojavi tri člana HGSS Bjelovar okupili su se u bazi i sa opremom i terenskim vozilom žurno krenuli na mjesto nezgode gdje su i stigli oko 15 sati.

Spašavatelji su prebacili uže preko grana na stablu i otpenjali po užetu do paraglajdera, napravili sidrište i spustili ga dolje, a uz malo muke uspjeli su spustiti i krilo na opće zadovoljstvo svih nazočnih.

Alati

1467