Iz zaleđenog Bosuta spašen labud
Da HGSS ne pomaže samo ljudima u nevolji, već je spreman pomoći i nesretnim životinjama, pokazuje posljednja akcija HGSS Vinkovci čiji su članovi iz ledom okovane rijeke jučer poslijepodne od sigurne smrti spasili labuda.
U četvrtak, 13. prosinca u 15.50 sati HGSS Stanica Vinkovci zaprimila je
poziv od DUZS Centra 112 labudu koji se nalazi zarobljen u ledu na rijeci Bosut u Rokovcima.
Dolaskom na teren, utvrdili smo da se 15-ak metara od desne obale i 30-ak metara od mosta, u rijeci nalazi labud koji nepomično leži u ledu, ali daje znakove života. Brzom intervencijom uspjeli su osloboditi nesretnu životinju koja je nakon toga nastavila samostalno kretanje po zamrznutoj rijeci.
Ovo je bila prilika još jednom pokazati spremnost HGSS-a koji u svim prilikama pomaže ne samo ljudima nego i životinjama. Akcija je završila u 17.05 sati akcija je završila povratkom u bazu Vinkovcima.