intranet.hgss.hr Hrvatska gorska služba spašavanja › Novosti › Dežurstvo na Croatia Open 2012

Dežurstvo na Croatia Open 2012

Slika novostiU periodu od 24.- 29. srpnja na području Gorskog kotara održano je natjecanje u orijentacijskom trčanju Croatia Open 2012.

Održano je pet  utrka  na području Nacionalnog parka Risnjak, Golubinjaka, grada Krka i Sungera sa 1438 natjecatelja različite starosti iz 38 zemalja.

HGSS Stanica Delnice popratila je te aktivnosti u duhu preventivnog ali i kurativnog djelovanja. Zbog vremenskih prilika, a i terena bilo je nekoliko ozbiljnijih padova bez težih posljedica i puno malih intervencija koje su uključivale previjanje ogrebotina, raznih  Slika novostikontuzija i uboda kukaca. Iako je teren bio zahtjevan, taže ozljede izbjegnute su zbog dobre fizičke pripremljenosti natjecatelja.

Treba naglasiti da su natjecatelji mahom bili s obiteljima tako da je broj ljudi na terenu bio i veći.

Alati

1651